Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Campionate Straine

In jos

Campionate Straine

Mesaj Scris de Lady of Iron la data de Lun Aug 16, 2010 12:13 am

Care credeti ca este cel mai puternic campionat si care sunt cele mai bune echipe?

Campionatul Angliei mi se pare puternic(asta datorita unor echipa ca:Liverpool,Arsenal,Manchester City,Manchester United) ,campionatul Spaniei(eternul duel intre Barca si Real,si prezenta Sevilliei) si campionatul Germaniei!!!!
Lady of Iron
Lady of Iron

Varsta Varsta : 26
Credite Credite : 49

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Campionate Straine

Mesaj Scris de Sherar la data de Lun Aug 16, 2010 11:29 pm

Campionatul italian este de'asemenea foarte aprins. Dar sa nu uitam si de cel al Argentinei/Braziliei. Sunt acolo niste stadioane si niste spectatori ...

Sherar
Sherar
Moderator
Moderator

Credite Credite : 222

Sus In jos

Mesaj Scris de Lady of Iron la data de Mar Aug 17, 2010 12:56 am

deja campionatele din afara Europei sunt altceva!!!vorbim acolo de performante mai mult locale sa zic asa ,suporteri foarte infocati,pasiune extrema pentru fotbal!!!exista si acolo echipe mari(mai ales in campionatele mentionate de tine raresh mai sus)dar noua ni se par ,,micute,, in comparatie cu ,,granzii,,Europei!!!
Lady of Iron
Lady of Iron

Varsta Varsta : 26
Credite Credite : 49

Sus In jos

Mesaj Scris de waly95 la data de Mar Aug 17, 2010 5:11 pm

ce pot sa spun e ca sunt multe echipe tari (Barcelona,Real Madrid,Inter MILAN .....si asa mai departe)
waly95
waly95

Varsta Varsta : 23
Credite Credite : 21

Sus In jos

Mesaj Scris de WinSon la data de Sam Oct 02, 2010 2:06 am

da
campionatele din celellate tari/continente sunt mult mai bune decat la noi
WinSon
WinSon

Varsta Varsta : 21
Credite Credite : 62

Sus In jos

Mesaj Scris de Sherar la data de Mar Oct 12, 2010 8:43 pm

Nimeni, niciodata nu poate zice ca fotbalul din America de sud/centrala este mic, dar nici ca este mai bun decat cel din Europa.
Este clar ca Europa este continentul in care majoritatea jucatorilor mari joaca si asta pt ca aici se practica fotbalul ca un sport, ca o slujba.
Latinii considera fotbalul o religie, o traditie. Ei isi invata de mici copii sa joace fotbal pt ca altceva nu poti face in suburbiile din Rio de Janeiro, decat sa dai cu piciorul in minge. De'asta unii dintre cei mai mari jucatori de fotbal au fost latini (Pele,Maradona acum Messi). Campionatele lor sunt foarte aprinse, pasionale, iar jucatorii pun suflet pt echipa, pt oras/cartier, spre deosebire de profesionisti din Europa care joaca pt bani/reclama.
Un scop de-al meu in viata este sa merg la un meci al celor de la Fluminense,
São Paulo,Grêmio,Boca Juniors,River Plate sau Independiente.

Sherar
Sherar
Moderator
Moderator

Credite Credite : 222

Sus In jos

Mesaj Scris de romaniancoder la data de Lun Iun 06, 2011 9:50 pm

Eu tin cu Real Madrid,dar trebuie sa recunosc ca cel mai aprins campionat este cel englez,acolo se bat cate 5-6 echipe la trofeu pana in penultima etapa,uneori chiar ultima.Asa in BBVA clasamentul se stie de la inceput.
HALA MADRID!
romaniancoder
romaniancoder

Credite Credite : 0

Sus In jos

Mesaj Scris de ArsenalDanea la data de Mar Iun 21, 2011 1:41 am

Sherar a scris:Nimeni, niciodata nu poate zice ca fotbalul din America de sud/centrala este mic, dar nici ca este mai bun decat cel din Europa.
Este clar ca Europa este continentul in care majoritatea jucatorilor mari joaca si asta pt ca aici se practica fotbalul ca un sport, ca o slujba.
Latinii considera fotbalul o religie, o traditie. Ei isi invata de mici copii sa joace fotbal pt ca altceva nu poti face in suburbiile din Rio de Janeiro, decat sa dai cu piciorul in minge. De'asta unii dintre cei mai mari jucatori de fotbal au fost latini (Pele,Maradona acum Messi). Campionatele lor sunt foarte aprinse, pasionale, iar jucatorii pun suflet pt echipa, pt oras/cartier, spre deosebire de profesionisti din Europa care joaca pt bani/reclama.
Un scop de-al meu in viata este sa merg la un meci al celor de la Fluminense,
São Paulo,Grêmio,Boca Juniors,River Plate sau Independiente.

Este foarte adevarat ce ai spus dar tot fotbalul European este cel mai bun din punct de vedere al calitatii jocului.Echipe importante din America de Sud cumpara jucatori din Romania...stiim cu totii ce jucatori sunt in Romania , nu ?Sa nu uitam ca la Cupa Mondiala a Cluburilor(este o cupa in care participa echipele care castiga Ligile Campionilor de pe continentele lor. - Europa,Asia,Africa,Oceania,America de Nord si Centrala si America de Sud) de aproape fiecare data de cand s-a infiintat cupa a castigat o echipa din Europa.Foarte rar au castigat echipe din afara Europei.Cred ca aceasta cupa deosebeste fotbalul European de fotbalul din afara Europei.
ArsenalDanea
ArsenalDanea

Varsta Varsta : 22
Credite Credite : 0

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum: