Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Calatorie in Germania

In jos

Calatorie in Germania

Mesaj Scris de paul_sorry la data de Lun Aug 23, 2010 9:04 pm

Hey.Unii din voi am cunosc, altii nu, dar nu asta conteaza.

Momentat sunt la unchiul meu in Germania, ma intorc in tara in data de 2sept.
Fiind aici m-am gandit sa va impartasesc cateva impresii dar si poze din Germania.

Momentat ma aflu in orasul Nürnberg.

Ma duc chiar acum(23august 16:05 ora romaniei) sa fac niste poze, iar o sa le postez cand vin.
paul_sorry

Credite Credite : 110

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Calatorie in Germania

Mesaj Scris de Sakana la data de Lun Aug 23, 2010 9:23 pm

Si eu am fost in Nürnberg si mi-a placut mult, o sa vin si eu cu niste poze daca le mai gasesc

Linkin Park- In The End
Sakana
Administrator
Administrator

Varsta Varsta : 28
Credite Credite : 1482

Sus In jos

Mesaj Scris de Ratoone la data de Mier Aug 25, 2010 4:22 am

Pana acum n-am fost niciodata in Germania, dar ma gandeam sa ma duc acolo la facultate. Trebuie sa ma apuc sa invat germana :roll:
Ratoone

Varsta Varsta : 23
Credite Credite : 667

Sus In jos

Mesaj Scris de Sherar la data de Mier Aug 25, 2010 6:44 am

OFF TOPIC:
Ratoone a scris:Pana acum n-am fost niciodata in Germania, dar ma gandeam sa ma duc acolo la facultate. Trebuie sa ma apuc sa invat germana :roll:
Tu abea te descurci cu franceza pe care o inveti zilnic si vrei sa inveti germana lol!. Ce sa zic, mult succes.

Si acum sa fiu ON TOPIC, am auzit ca oriunde te-ai afla in Germania, este de 2 ori mai curat decat la noi in romanica noastra. True or false? Suntem noi asa niste 🐷 ?

Sherar
Moderator
Moderator

Credite Credite : 222

Sus In jos

Mesaj Scris de paul_sorry la data de Mier Aug 25, 2010 4:07 pm

Sherar a scris:OFF TOPIC:
Ratoone a scris:Pana acum n-am fost niciodata in Germania, dar ma gandeam sa ma duc acolo la facultate. Trebuie sa ma apuc sa invat germana :roll:
Tu abea te descurci cu franceza pe care o inveti zilnic si vrei sa inveti germana lol!. Ce sa zic, mult succes.

Si acum sa fiu ON TOPIC, am auzit ca oriunde te-ai afla in Germania, este de 2 ori mai curat decat la noi in romanica noastra. True or false? Suntem noi asa niste 🐷 ?

Nici nu stiu cum pot sa pun in aceasi oala Romania si Germania, dar o sa incerc.

Aici in germania este mai curat langa cosurile de gunoi decat la noi pe strada, o sa fac o poza.

Cosurile de gunoi sunt incuiate ca sa nu poate intra toti cersetorii(care nu exista nu am vazut niciunu Very Happy Very Happy )

Totul se recicleaza, aruncam totul diferit.(hartie la hartie plastic la plastic sticla la sticla)

Parca nu as mai veni inapoi in tara dar eh, incepe scoala.
paul_sorry

Credite Credite : 110

Sus In jos

Mesaj Scris de FaR_cRy la data de Mier Aug 25, 2010 5:40 pm

Am fost si eu in germania.. dar ce vroiam sa zic sa nu uitati de aranjamentele florale pe care le au.. am ramas masca cand leam vazut ff frumoase nu pot descrie in cuvinte.. :shock:
FaR_cRy

Varsta Varsta : 22
Credite Credite : 11

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Sept 19, 2010 6:03 am

Prin poze am văzut că este foarte frumos în Germania, aşi vrea să mă duc şi eu odată să văd cum este. Happy

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum