Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Am un nokia 6300

In jos

Am un nokia 6300

Mesaj Scris de Baietel[MD] la data de Mier Iul 21, 2010 11:56 pm

Imi place acest telefon are tot ce trebuie pentru un telefon

Voi ce pareri aveti?
Baietel[MD]

Credite Credite : 51

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re:

Mesaj Scris de Syl la data de Mar Iul 27, 2010 3:38 am

Acest telefon nu are tot ce trebuie...adica in ziua de astazi ai nevoie de cat mai multe posibilitati intr-un gadget.
De aceea nokia 6300 nu este tot ce ai nevoie...Pentru ca aceste telefon,de exemplu,nu poate deschide fisiere in format *.ppt,nu are conexiunea la internet la viteze 3G sau 3G+...sa nu mai vorbim de Wi-Fi(desi poti achizitiona nokia 6301 care este identic cu 6300 doar ca primul mentionat are Wi-Fi).
Nu mai am timp ca dadeam mai multe argumente.
In concluzie,eu sunt de parere ca nokia 6300 este un telefon care era performant daca apareau cu el pe piata in 2004-2005,in ziua de azi...nu merita investitia.Si poate ar trebui sa incerci sa scapi de el cat mai repede(productia a fost intrerupta)si sa iti achizitionezi un telefon decent
Syl

Credite Credite : 2

Sus In jos

Re: Am un nokia 6300

Mesaj Scris de Ratoone la data de Mar Iul 27, 2010 6:13 am

Syl, eu nu sunt de acord cu tine. Telefonul mobil a fost inventat pentru a putea vorbi la distanta. Apoi, mai tarziu, au pus tot felul de aplicatii in telefon, ca sa fie mai "smechere". Un telefon bun este un telefon care poate prinde semnal usor si are boxe bune, pentru a putea fi auzit.
In plus, telefoanele, cu cat sunt mai performante, cu atat se strica mai usor.
De exemplu, am de 2 ani jumate un telefon LG KU380, e bun si destul de rezistent. Conteaza sa fii multumit de telefonul tau.
Ratoone

Varsta Varsta : 23
Credite Credite : 667

Sus In jos

Mesaj Scris de Syl la data de Mar Iul 27, 2010 9:21 pm

De accord cu punctul tau de vedere ratoone.
Eu am avut 1 an un n95 8gb si am fost foarte multumit de performantele telefonului.Dar din neglijenta mea mea a fost furat...asta e,dupa 3 luni mi-am luat un n95 clasic...pe asta inca il am...de 8 luni...si inca nu m-a dezamagit.Pentru mine un telefon e foarte important in ziua de astazi...deoarece ai nevoie de cat mai multe aplicatii care sa incapa in buzunarul tau.In plus,semnalul e bun...iar nivelul SAR nu este ridicat.O zi placuta
Syl

Credite Credite : 2

Sus In jos

Mesaj Scris de Baietel[MD] la data de Sam Aug 07, 2010 1:24 am

Dar eu nu zic ca are tot ce trebu pentru mine are functiile necesare
Am avut si un nokia e51 ala e un telefon la care poti visa e bun are totul ce trbu sa aiba un telefon bisnes clas
Baietel[MD]

Credite Credite : 51

Sus In jos

Mesaj Scris de Mr.Colorful la data de Sam Aug 07, 2010 4:44 am

Destul de dragut,dar raman tot la samsung chiar daca stiu ca Nokia este mai puterinca pe piata financiara
Mr.Colorful

Varsta Varsta : 107
Credite Credite : 149

Sus In jos

Mesaj Scris de paul_sorry la data de Sam Aug 28, 2010 6:58 am

Telefonul e destul de bun, pentru tine, pentru altii n e bun sau pentru altii e prea bun..

Telefonul e facut in asa fel incat sa te serveasca cat mai bine, spre exemplu eu am un samsung cu camera de 1,3mp , nu prea multe melodii si nici un joc in el, nu am nevoie.

Daca vreau sa fac poze am un aparat foto, daca vreau sa ma joc am pcu.(cu toate astea recunosc ca sunt tentat de noul iphone4, probabil de pe ebay, dat fiind ca pe masura ce piata tehnologica progreseaza, telefonul meu devine o rabla)

P.S: nu ar fi interesant si un program rabla pentru telefoane :twisted:?
paul_sorry

Credite Credite : 110

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum